מי ישתיק את המואזין?

Posted by: | Posted on: מרץ 25, 2014

תושבים רבים בזכרון-יעקב כבר נואשו מהגשת תלונות למשטרה נגד הרעש הגדול שבוקע כל בוקר מהמואזין של הכפר השכן פרדיס. מדובר במפגע המסב סבל רב, בעיקר לתושבי השכונות הצפוניות של זכרון-יעקב, כאשר קולו הרועם של המואזין מחריד אותם בשעות הבוקר המוקדמות (מאוד) ולמרות כל הבקשות להנמיך את עוצמת הקולות הבוקעים מפרדיס וחרף ניסיונות לערב את ראש המועצה-המקומית שיבוא בדברים עם עמיתו השכן, המואזין ממשיך בשלו: בין השעות 04.00 ל-05.00 בבוקר הוא משמיע את קולו ולמי שמתגורר לא הרחק מהכפר השכן, נדמה לא פעם כאילו המואזין עצמו שואג מתוך חדר-השינה שלו.

גם תלונות שהוגשו למשטרת זכרון-יעקב לא שינו את המצב ולא הביאו לתוצאות המיוחלות. עכשיו בדעת התושבים להתארגן בפנייה משותפת לחברי הכנסת כדי שיפעלו להנמכת קולו של המאזין ואולי משם תצמח להם הישועה.

מעבר לעובדה לפיה מדובר בעבירה ("גרימת רעש מעל למותר במקום ציבורי") מעיד הדבר גם על חוסר התחשבות מצד פרנסי הכפר פרדיס בשכניהם. תושבי זכרון-יעקב מכבדים את חופש הפולחן והדת של השכנים הערבים, אבל מצפים מהם להתחשבות דומה ולהנמחת קולו הרועם של המואזין. העניין הוא שכל התבטאות כזאת, נתפסת על-ידי גורמים שונים כאילו מדובר בסוג של גזענות או כפייה נגד הערבים, בעוד שלאמיתו של דבר, בסך-הכל מדובר במי שחפץ לישון עוד שעה קלה מבלי להתעורר נוכח שאגותיו של המואזין.

אגב, לא בטוח שכל תושבי פרדיס נהנים מעוצמת המוזין בכפרם וכבר נודע גם על בקשות של חלקם להנמיך את עוצמת קולו של המאזין, אלא שבשלב זה, ללא הועיל.

One Comment to מי ישתיק את המואזין?

  1. מאת יוספה אדמן:

    שלום דוד, הנושא רגיש מאד וצריך להתחשב בכל המעורבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים