מה באמת מסתתר מאחורי סיפור משפחת אהרונסון?

Posted by: | Posted on: מאי 10, 2016

אהרונסונים

תולדותיה של משפחת אהרונסון בזכרון-יעקב, תועדו ונכתבו ונרשמו בפרקים ארוכים ואף קיבלו ביטוי ביצירות ספרותיות מגוונות. במרכז תולדות המשפחה, עמד כמובן סיפורה יוצא-הדופן של שרה גיבורת מחתרת ניל"י וסביבה נשזרו קורות המשפחה המפורסמת ביותר בזכרון-יעקב.

אלא שלמרות ההילה והתיעוד המדוקדק והמכוון של תולדות המשפחה, מתברר כי יש מי שסבור שהסיפור הזה, לא רק שאינו מושלם, אלא שנכתב ונמסר לדורות הבאים בצורה שגויה ומכוונת.

מדובר בניר טויב ז"ל, במאי סרטים שהסבא-רבא שלו, היה לא אחר מאשר צבי אהרונסון, האח הגדול והעלום של שרה אהרונסון. טויב, שמשפחתו מתגוררת במושב בן-עמי, סמוך לנהריה, התחקה אחר עקבות משפחתו וגילה להפתעתו כי הוא רשום היה בצוואה של סבא-רבא צבי אהרונסון, כיורש היחידי של הנכסים העצומים של משפחת אהרונסון.

הבמאי ייצר סרט תעודי שהוקרן בערוץ דוקו-YES ובו הציג את התחקיר המעמיק שעשה, מה שסדק באופן משמעותי את הגירסה הרשמית של משפחת אהרונסון. בהמשך מציג הסרט גם את כל המאמצים שהשקיעה כביכול המשפחה ובעיקר מי שניהל את מוזיאון בית-אהרונסון במשך שנים ארוכות, להדיר את ניר טויב מכל קשר למשפחה.

לאחר הקרנתו של הסרט התעודי הלך הבמאי הצעיר לעולמו אבל הספיק להותיר אחריו מסמך-תעודי נדיר וחשוב, המומלץ לכל מי שמבקש להתחקות אחר עוד צד, בסאגה הגדולה של משפחת אהרונסון בזכרון-יעקב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים